Techninė analizė
Techninė analizė naudojama investicijoms vertinti ir prekybos galimybėms nustatyti, analizuojant statistines tendencijas rinkoje. Skirtingai nuo fundamentaliosios analizės, kuri bando nustatyti tikrąją įmonės vertę pagal jos finansines ataskaitas ir kitus rodiklius, techninė analizė orientuojasi tik į vertybinių popierių kainų grafikus.
Pagrindinės techninės analizės sąvokos yra šios:
- Kainų tendencijos: techninės analizės specialistai mano, kad kainos juda pagal tendencijas: aukštyn (bulių rinka) arba žemyn (meškų rinka).
- Istoriniai rezultatai: techniniai analitikai mano, kad ateities kainas galima nuspėti remiantis istoriniais duomenimis.
- Pasiūla ir paklausa: techninė analizė naudoja grafikų modelius paklausai ir pasiūlai analizuoti ir numatyti būsimus kainų pokyčius.
Kai kurios populiarios techninės analizės priemonės yra šios:
- Diagramos: linijinės diagramos, stulpelinės diagramos ir žvakidžių diagramos.
- Techniniai rodikliai: slenkamasis vidurkis, santykinio stiprumo indeksas (RSI) ir slenkančiojo vidurkio konvergencijos divergencija (MACD).
- Diagramų modeliai: tokie kaip galva ir pečiai, dvigubos viršūnės ir dugnai bei trikampiai.
Techninė analizė gali būti naudojama bet kokiems vertybiniams popieriams, turintiems istorinių prekybos duomenų analizuoti. Verta pažymėti, kad nors techninė analizė gali būti naudinga, jos nereikėtų naudoti vienos. Daugelis sėkmingų prekiautojų ir investuotojų naudoja ir techninės, ir fundamentaliosios analizės derinį.