Atvirkštinis akcijų padalijimas
Atvirkštinis akcijų padalijimas (angl. Reverse stock split) arba akcijų konsolidavimas, yra įmonės sprendimas, kuriuo siekiama sumažinti rinkoje esančių akcijų skaičių. Atvirkštinio akcijų padalijimo metu kelios akcijos konvertuojamos į vieną akciją, nekeičiant bendros bendrovės rinkos kapitalizacijos.
Pavyzdžiui, atliekant atvirkštinį akcijų padalijimą 1:2 santykiu, akcininkas, prieš padalijimą turėjęs 100 akcijų, po padalijimo turės 50 akcijų. Tačiau vienos akcijos kaina teoriškai padvigubėtų (neatsižvelgiant į rinkos veiksnius ir psichologinį poveikį), kad išliktų ta pati bendra bendrovės akcijų rinkos vertė.
Bendrovės dažnai atlieka atvirkštinį akcijų padalijimą, kad padidintų savo akcijų kainą ir įvykdytų vertybinių popierių biržų nustatytus minimalius kainos reikalavimus. Jis taip pat gali būti naudojamas siekiant padidinti akcijų patrauklumą instituciniams investuotojams, nes kai kurie fondai laikosi politikos, draudžiančios investuoti į akcijas, kurių kaina yra mažesnė už tam tikrą nustatytą minimumą.